Kaltiniai poliniai pamatai yra iš anksto pagaminti gelžbetoniniai elementai, kurie yra įrengiami naudojant specializuotą įrangą su vibracine, smūgine ar spaudimo sistema. Daugybę metų kaltiniai poliai, buvo naudojami pamatams įrengi beveik bet kokio tipo pastatui, skirtingomis grunto sąlygomis.

Vieni didžiausių šios technologijos privalumų yra įrengimo greitis, visiška polių kokybės kontrolė net ir labai silpnuose gruntuose, galimybė įrengti polius kampu. Projektuotojai labiausiai vertina šią technologiją dėl galimybės perduoti vertikalias jėgas ir lenkimo momentus nepriklausomai nuo grunto sąlygų.

Privalumai

• Greitas polių įrengimas,
• Visiška polinių pamatų kokybės kontrolė,
• Galimas polių įrengimas kampu,
• Galimybė nustatyti polių laikomąją galią iš karto po įrengimo, remiantis spraudžiamo polio pasipriešinimu.

Taikymas

Dėl plataus panaudojimo galimybių, kaltiniai poliai gali būti naudojami pagrindo stiprinimui po kelių pylimais, tiltų atramomis ar pamatų plokštėmis. Dėl ganėtinai didelės kainos, Menard dažniausiai naudoja juos po galvenomis virš organinių gruntų, kurių drėgnis siekia kelis šimtus procentų.

Tokioje situacijoje, kaltiniai poliai veikia (projektavimo požiūriu) kaip visiškai standūs stulpeliai skirti pagrindo stiprinimui (vadinami standūs įtvirtinimai). Kampas, armavimo tipas, medžiagos parametrai, skerspjūviai ir išdėstymas yra parenkami kiekviena kartą atsižvelgiant į konkrečius projektus. Sprendinio optimizavimas gali būti atliekamas, tiksliai suprojektavus perdavimo (paskirstymo) sluoksnį, kuris gali būti pagamintas iš skirtingų armuoto grunto konstrukcijų, chemiškai stabilizuotų mineralinių medžiagų ar tradicinių betono plokščių.