1990-ųjų metų pradžioje, Menard įmonė užpatentavo įsukamų betoninių polių CMC technologiją. Greitas įrengimas, jokių grunto kasinių ir nežymūs nuosėdžiai yra tik keletas išskirtinių CMC polių privalumų lyginant su kitomis polių įrengimo technologijomis. Taip pat dėl didelės laikomosios galios, CMC metodas
tapo pigesne polių įrengimo alternatyva. Šiuo metu Menard įmonė turi vienas geriausių technikų ir yra sukaupusi labai didelę patirtį CMC technologijoje, kas garantuoja optimalų bei saugų įrengimą.

Technologijos aprašymas

Specialiai sukurtas grąžtas pritvirtintas prie gręžimo mašinos, sukimo momentu ir statine vertikalia jėga perstumia gruntą į šonus, horizontaliai nuo ręžinio centrinės linijos, taip jį sutankindamas. Perstūmus gruntą betonas injektuojamas į gręžinį išsukinėjant grąžtą. Betono kiekis parenkamas toks, kad būtų pasiektas projektinis polių standumas atsižvelgiant į aplinkui esantį gruntą. Įrengus gaunamas grunto ir polių kompozitas, veikiantis kaip vienalytė struktūra su padidinta laikomąja galia. Šių polių įrengimas nesugadina grunto paviršiaus ir nesukelia jokių papildomų vibracijų aplink esančiai aplinkai. Darbų efektyvumas siekia kelis šimtų tiesinių metrų polių per pamainą.

Gręžimo proceso metu, polių konstrukcijos parametrai stebimi ir registruojami, suteikiant nuolatinę grunto būklės kontrolę kiekviename taške. Išgręžus polį yra parengiami žurnalai su informacija apie jo profilį, energijos suvartojimą gręžimo metu ir grąžto sukimo momentą. Po tolygiai apkrautoms konstrukcijoms, tokioms kaip kelio pylimai ar pamatinės plokštės, yra suprojektuojamas apkrovų perdavimo sluoksnis, kuris tolygiai perduoda apkrovas poliams. Šis sluoksnis yra sudarytas iš gerai sutankintų nerišlių medžiagų, priklausančių nuo konstrukcijos tipo ir grunto sąlygų. Kai kuriais atvejais reikalinga sustiprinti pkrovos perdavimo sluoksnį (geotinklais), kas žymiai pagerina stabilizuoto grunto su konstrukcija veikimą.

cmc

Taikymas

CMC technologija gali būti pritaikoma įvairiausiose grunto sąlygose. Šis metodas ypač veiksmingas puriuose smėliuose, minkštuose moliuose, organiniuose (durpės, dumblas, sapropelis), kurių drėgnumas didesnis nei 100% ir antropogeniniuose gruntuose.

CMC polių ilgis priklauso nuo veikiančios apkrovos ir leistinų maksimalių nuosėdžių, pagal tai parenkamas polio įgilinimas į laikantį grunto sluoksnį. Visų tipų uždariesiems pastatams, linijiniams ir specialiesiems statiniams, CMC betoninių polių technologija puikiai tinkama ir yra gera alternatyva kitiems giliesiems ar sekliesiems pamatams. Priklausomai nuo apkrovų, poliniai pamatai gali būti įrengiami tokių parametrų:

  • Grąžto skersmuo nuo 0,25 iki 0,60 m
  • Atstumai paprastai svyruoja tarp 1,2 - 2,5m, naudojant stačiakampį ar trikampį polių išdėstymą.